MEZOTERAPIA

Princíp mezoterapie

Princíp mezoterapie

Princíp účinku v úrovni kože je komplexný, avšak ľahko vysvetliteľný.

Pôsobenie dermastampu (jednorázový nádstavec s 12 ihlami, 100 vpichov/min.) je založené na schopnosti podporovať vlastnú regeneračnú aktivitu organizmu. Vstup ihlíčiek do kože stimuluje nervové zakončenia v zamši a podkoží, avšak ihly sú tak tenké, že pri odporúčanom spôsobe použitia nevyvolajú poškodenie kože.

Tým ostáva plne zachovaná bariérová funkcia pokožky. Avšak stimulácia koncových nervových zakončení spôsobí fyziologickú kaskádu reakcií, ktoré vedú k procesu hojenia. Kľúčovú rolu zohrávajú kožné bunky v okolí mikropórov, ktoré sa vytvoria po peercing-dermarollerovom ošetrení. Uvoľňujú signálne molekuly, ktoré aktivujú tvorbu nových buniek, najmä fibroblastov.

Tieto bunky sú v zamši zodpovedné za novotvorbu kolagénu a elastických vlákien. Súčasné fibroblasty migrujú k mikropórom a uzatvárajú ich. Uzatvorenie sa deje veľmi rýchlo, takže histologicky sa nedá zistiť žiadne poškodenie tkaniva.

Prečo pôsobí mezoterapia proti hypotrofickým jazvám?

Regulovaná tvorba predovšetkým kolagénnych vlákien (v stovkách percent pôvodného stavu) pomocou dermastampu vedie k spevneniu (zhutneniu) zamše a k vyplneniu atrofických jaziev. Tieto jazvy môžu vnikať napríklad po prekonaných zápaloch kože po akné, po ovčích kiahňach alebo ako dôsledok hlbších kožných infekcií, prípadne ako poúrazové následky. Jediný vpich ihly nemôže ovplyvniť atrofické jazvy. Avšak tisíce vpichov vyvoláva proces novotvorby kolagénu. Rovnako nastáva obnova fyziologickej vaskularizácie pôvodného atrofického tkaniva – neoangiogenéza.

Ako pôsobí mezoterapia na omladenie pokožky, na jej vypnutie alebo pri odbúravaní tukov v pokoží?

Vyššie popísaný mechanizmus novotvorby kolagénnych vlákien celkovo pozitívne pôsobí na štruktúru kože. Naviac dochádza k stimulácií fyziologickej obnovy najvrchnejšej vrstvy kože – pokožky – aktiváciou delenia keratinocytov. Drobné mikropóry rovnako uľahčujú lokálny postup vybraných látok do hlbších vrstiev pokožky. Na tomto princípe sú založené séra pre mezoterapiu SynCare MezoHYAL, MezoBOTEX.

Mikropóry v pokožke, ktoré vznikli bezprostredne po dermarollingu, sa uzatvárajú do 10 až 15 minút po výkone.

Najčastejšia lokalizácia

Najčastejšia lokalizácia

tvár, krk, dekolt

 

Ako to prebieha

Aplikácia na zdravú pokožku bez kozmetických prípravkov (prípadné odlíčenie), starostlivá dezinfekcia kože, povrchové znecitlivenie (45 min). Obzvlášť kontrolujem, či v miestach aplikácie nie je prítomný solárny erytém. Nanesenie zvoleného prípravku rady Mezo SynCare. najčastejšie používam MEZOHYAL 4%, pri viacerých ošetreniach pridávam ku kyseline hyaluronovej aj MEZOBOTEX a následná mezoterapia. Najčastejšie používam 0,5 - 1,00 mm dĺžku ihiel. V priebehu zákroku sa môžu na koži objaviť petechie, ktoré sú znakom priestupu ihlíc do dermis a pre samotný výkon nepredstavujú riziko.

Frekvencia opakovaní mezoterapie

Výsledky na pleti spravidla klienti pozorujú už 2. deň po zákroku. Pre optimálne navodenie účinku kúru opakujeme po 2 týždňoch, 3 až 6 krát po sebe podľa charakteru ošetrenia.

Naše najčastejšie indikácie dermarollerovej mezoterapie

Okrem klasického liftingu pleti, sú rovnako častým výkonom zákroky pri hypotrofických jazvách a hyperlipotrofií. Skúsenosti ukazujú, že klienti oceňujú redukciu vnímania bolestia a dobu, počas ktorej je nevyhnutné zachovávať niektoré režimové opatrenia.

K mezoterapii používam len kvalitnú kyselinu hyaluronovú od českej kozmeticke značky SynCare.

 

Ošetrenie peercing-dermarollerovej mezoterapie môže byť vykonané iba na zdravej koži!

Relatívne kontraindikácie

Tehotenstvo, kojenie, kožné ochorenie prebiehajúcemimo miest aplikácie, poruchy zrážanlivosti krvi, výrazne stresový typ človeka, kozmetička môže v týchto prípadoch ošetrenie vykonať iba na základe písomného schválenia ošetrujúceho lekára klienta.

Absolútne kontraindikácie

Kožné ochorenie prebiehajúce v mieste aplikácie, akútne prebiehajúce ochorenie, ochorenie ovplyvňujúce funkcie imunitného systému, solárny erytém, známa precitlivenosť na niektorú zo zložiek aplikovaných prípravkov

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie