fotkyfoto_27586658_xl

                              KAVITÁCIA

je revolučná technika na bezbolestné odstránenie neforemných tukových vankúšikov. Kavitácia poskytuje jedinečnú možnosť vyformovania, premodelovania siluety tela podľa požiadavky klienta. Kavitáciou možno odstraňovať tuk na bruchu, páse, bokoch, zadku, stehnách, ramenách.
Kavitácia funguje na prírodnom fyzikálnom jave založenom na nízkofrekvenčnom ultrazvuku. Ultrazvuk vytvára v tekutine mikrobublinky fyziologického plynu, ktoré sa priebežne zväčšujú až pri určitej veľkosti implodujú - zrútia sa dovnútra. Tým sa uvoľní energia vo forme tepla a tlaku, ktorá následne rozbije membrány tukových buniek.

 

                           Aktuálne ceny nájdete v CENNÍKU

 

INDIKÁCIE:

Odstránenie celulitídy a tukových vankúšikov.
Určené pre dospelé ženy a mužov všetkých vekových kategórií

                                               /18-75 rokov/.

 

kavitacia-vysledok

Výhody kavitácie:


účinná

rýchla aplikácia
viditeľné výsledky

zredukovanie celulitídy

zacielenie na tukovú zónu

nebolestivá a neinvazívna

stabilita dosiahnutých výsledkov

 

Dôležitá informácia je, že kavitácia sa uskutočňuje ambulantne, žiadna hospitalizácia nie je nutná. To samozrejme znamená, že vás nečaká žiadne zotavovanie, ani pančuchy a nemusíte mať obavy z jaziev, zápalov a infekcií.

Tuk sa odbúrava prirodzene cez pečeň, liposukcia ultrazvukom kladie isté nároky na zdravotný stav klienta. Pre zdravých ľudí sú jedinými nepríjemnosťami pískanie v ušiach, pripadne dočasné začervenanie pokožky.

kavit

 

V populácii sú ale i široké skupiny ľudí, ktorým sa kavitácia neodporúča. V prvom rade je dôležitá správna funkčnosť pečene. Len u klientov s riadnou činnosťou pečene je možné efektívne a bezpečne vykonať zákrok. Bežná dĺžka zákroku je okolo 45 minút , prípadne 2 partie po 30 min. na rozličných oblastiach tela - horná a dolná časť (napr.brucho a stehná), práve preto, že za túto dobu sa uvoľní bezpečné množstvo tuku. Ďalšie uvoľňovanie by mohlo byť nežiadúce až nebezpečné, pretože by si s prebytočným tukom telo nemuselo už poradiť. Na jednej strane sa pri ultrazvuku tešia rodičia z prvého pohľadu na svojho potomka, na druhej strane tehotenstvo patrí ku kontraindikáciám kavitácie. Nie je to v rozpore, používajú sa síce rovnaké princípy a veľmi podobné technológie, zásadný rozdiel je však v dĺžke a intenzite pôsobenia ultrazvuku.

 

 

                                                              Kontaindikácie:

 

veľmi vážne pečeňové a ľadvinové choroby

znížená činnosť obličiek alebo pankreasu

užívanie koagulantov, hemofília

osoby užívajúce lieky proti zrážanlivosti krvi

lokality s nádormi a jazvami po operáciách nádorov

osoby s kovovými implantátmi v tele

kožné choroby, otvorené rany

cievne poruchy a ateroskleróza

po transplantácii a s bypassom

osoby so srdečnými chorobami

menštruácia /v deň kavitácie/

  hyperlipidémia - vysoký cholesterol

rakovina, epilepsia

tromboflebitída

kožné choroby

tehotenstvo

dojčenie

cukrovka

HIV, AIDS
 

 

Klady ultrazvukovej liposukcie vyvažujú vyššie obmedzenia. Veľmi veľa klientov je nutné odmietnuť, práve kvôli zdravotným problémom. Pokiaľ teda uvažujete o neinvazívnej liposukcii a ste zdravý, nič vám nebráni, aby ste sa objednali.

 

*** Čo to je? ***

Hemofília je porucha zrážanlivosti krvi, ktorou trpí v prevažnej miere mužská populácia. Jadrom tejto choroby je nedostatok zrážanlivého (koagulačného) faktoru. Závažnosť choroby sa odvíja od percenta prítomnosti tejto zložky v krvi. Ľahšie prípady majú prítomnosť koagulačného faktoru okolo 10 – 25 percent. Ľudia s 5 percentnou prítomnosťou zrážanlivého faktoru sa označujú ako pacienti s miernou formou hemofílie. Najťažšie prípady majú minimálny podiel, ktorý sa môže pohybovať aj v desatinách percenta. Títo pacienti trpia nielen príčinným krvácaním (po poranení a podobne) ale aj spontánnym krvácaním, ktoré môže byť veľmi nebezpečné.

Tromboflebitída - zápal žíl, je náhle vzniknutý začervenalý, tuhý a bolestivý pruh najčastejšie na končatine v priebehu povrchovej žily. Často ide o kŕčovú žilu, niekedy toto ochorenie vzniká po aplikácií injekcie do žily alebo po úraze, napríklad tupým úderom. Začervenanie býva niekedy sprevádzané celkovou teplotou. Po pár dňoch väčšinou začervenanie zbledne a bolestivosť sa zmierni, ale tuhý pruh pretrváva dlhšiu dobu, aj niekoľko mesiacov. Môže sa rôzne šíriť v rámci končatiny, napríklad v jednom mieste už odznieva a v ďalšom sa na novo objaví. Zvláštnu pozornosť si zaslúži, pokiaľ postihnutá končatina opuchne, alebo rozbolí mimo oblasť postihnutej žily, veľmi pravdepodobne ide o prestup zrazeniny do hlbokého žilového systému a tým o závažné ochorenie s rizikom pľúcnej embólie. V tomto prípade je treba čo najskôr navštíviť špecializovanú cievnu ambulanciu.