EPILAR®SYSTEM

je  patentovaný,  jedinečný  postup  na  enzýmovom  základe,  ktorý  zabezpečuje TRVALÉ ODSTRÁNENIE CHĹPKOV.

 

Na rozdiel od laserových a svetelných /IPL/ postupov sa môžu rýchlo a bezbolestne aplikovať pre všetky typy pokožky a farby ochlpenia. Aj po opaľovaní, po použití solária, v každom ročnom období ho možno použiť bez akéhokoľvek rizika.
Výrobky obsahujú 2 tuby gélu:
tuba č. 1 obsahuje účinnú (blokačnú) látku INHYBITOR
tuba č. 2 obsahuje účinnú (aktivačnú) látku ACTIVATOR.
Použitiu gélov predchádza jeden zo zaužívaných depilačných spôsobov. Účinnosť prípravku vychádza z enzýmov ľudského tela - Trypsín, Chymotrypsín. Jeho účinnosť a bezpečnosť bola otestovaná presvedčivými výsledkami. Viac ako
12 rokov výskumnej práce zahrňuje 2 roky klinických skúšok a testovania.
 

EPILAR®SYSTEM vypracoval tím škandinávskych lekárov a biochemikov. Táto metóda v súčasnosti predstavuje vedúci spôsob trvalého odstraňovania neželateľných chĺpkov na báze enzýmov, používaný v Európe a v Spojených štátoch.

ČO JE POTREBNÉ VEDIEŤ


• Používanie EPILAR®SYSTEMu si nevyžaduje zvláštne bezpečnostné opatrenia. Vďaka jedinečnému zloženiu vyššie spomenuté enzýmy nevstupujú do reakcie s inými látkami a tkanivovými štruktúrami pokožky, a ani sa nedostávajú do systému krvného obehu.

 

• Používať ho môžu ženy i muži.
• Používanie prípravku nezávisí od typu a pigmentácie pokožky, a môže sa aplikovať v každom ročnom období.

• Po aplikovaní EPILAR SYSTEMu /hlavne kvôli voskovej depilácii/ sa po dobu 24 hodín treba vyhýbať opaľovaniu na slnku a v soláriu, pobytom v saune, plavárni, kúpaniu a činnostiam vyvolávajúcim extrémne vylučovanie potu. Rovnako sa neodporúča po dobu 12 hodín pri styku s ošetrenou pokožkou používanie krémov, samoopaľovacích prostriedkov, parfumov, líčidiel a deodorantov.
• EPILAR®SYSTEM môžu klienti používať v každom veku, aj počas hormonálnych zákrokov.
• Jeho nepriaznivé účinky počas tehotenstva nie sú známe, ale jeho používanie sa v tomto období neodporúča.

EPILAR®SYSTEM má aj iný priaznivý účinok. Pokožka po jeho použití zostane hladká a pružná, znižuje bolesť pri opakovanej depilácii a zvyšuje dobu medzi dvoma depiláciami.

Ak sa pokožka olupuje, napr. po opaľovaní na slnku a v soláriu, po spálení alebo je veľmi suchá, odporúča sa pred použitím systému odstrániť suché, olupujúce sa časti pokožky, najlepšie suchým spôsobom, bez použitia krémov, púdrov alebo prípravkov na čistenie pokožky.

 


VÝSLEDKY APLIKÁCIE

 

    EPILAR®SYSTEM definitívne znižuje tvorbu neželaného ochlpenia alebo ho úplne odstráni. Charakteristika všetkých spôsobov konečnej depilácie: pôsobí len na folikuly chĺpkov v anogénnej /rastovej/ fáze. Počas jedného rastového cyklu ochlpenie na rôznych častiach tela sa vytvára v rôznej intenzite. Priemerne 15-20% celkového ochlpenia rastie v rámci jedného cyklu. Na dosiahnutie čo najlepšieho výsledku je potrebné viacnásobné použitie počas dlhšieho obdobia.
• Použitím EPILAR®SYSTEMu sa počet chĺpkov po každej aplikácii znižuje približne o 20% a zdvojnásobí sa doba nového rastu medzi dvoma aplikáciami.
• Na dosiahnutie najoptimálnejšieho výsledku je potrebných obyčajne 6-12 aplikácií. Veľké rozdiely sú v rastových cykloch jednotlivých typov ochlpenia a v odlišnosti počtu folikul chĺpkov na rôznych častiach tela.
• Dedičné, genetické vlastnosti, fungovanie a poruchy hormonálneho systému majú tiež značný vplyv na mieru ochlpenia na rôznych častiach ľudského tela.
• Každé použitie je individuálne, každý klient si vyžaduje osobný, individuálny prístup.
• V priebehu prvých 2-3 aplikácií systému sa medzi dvoma použitiami odporúča v priemere: 4 - týždňová prestávka na tvári, na ostatných častiach tela 5-6-týždňová prestávka. Po treťom použití je vo väčšine prípadov výsledok už viditeľný.
• Rozhodujúcim faktorom prestávok medzi dvoma aplikáciami je dosiahnutie primeranej dĺžky chĺpkov od 2,5 do 5 mm /najoptimálnejšia dĺžka/, potrebnej na výkon depilácie. Po 4. aplikácii sa dĺžky prestávok výrazne odlišujú pre predĺženie doby nového rastu chĺpkov.
 

Ceny ošetrení EPILAR®SYSTEM nájdete vo všeobecnom cenníku.